archiwum

Wywiady

Dźwiękowy najazd stoczniowców

Szybki wywiad z Michałem Miegoniem z The Shipyard, Kiev Office przed koncertem (27.09) w Elblągu. Polecane dźwięki!


Krzysztof Bidziński: Jaki materiał zaprezentujecie na najbliższym koncercie w elbląskiej Mjazzdze?

 

Michał Miegoń: Zagramy niemalże w całości nasz najnowszy album „Water on Mars” i oczywiście oczekiwane przez publiczność starsze piosenki. Kto widział nas poprzednio, ten wie, że nie oszczędzamy się w boju. Co ciekawe, materiał z „Water on Mars” częściowo po raz pierwszy prezentowaliśmy właśnie w Mjazzdze na naszym poprzednim koncercie. Niektóre numery graliśmy tu po raz pierwszy – przyjęcie było gorące – mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo : )

 

To już chyba twój czwarty kontakt z elbląską publicznością. Jak oceniasz ich poziom zaangażowania w pochłanianie dźwięków gdyńskich najeźdźców?

 

MM: Policzyłem – szósty! Elbląg zawsze ma świetną aurę jeśli chodzi o prezentowanie muzyki na żywo. Publiczność jest skupiona, ale nie bez przesady – istnieje spora doza spontaniczności. Co ważne, wydaje mi się, że w dobie kiedy kluby narzekają na frekwencję, Elbląg może pochwalić się wierną w chodzeniu na koncerty grupą osób, która nie jest wcale mała. Widać to po obfitej ofercie koncertowej, choćby Mjazzgi.

 

Zdradź najbliższe plany studyjne i koncertowe The Shipyard, Kiev Office i innych najbardziej aktywnych projektów w których uczestniczysz.

 

MM: Z The Shipyard zapewne będziemy powoli szykować nowy materiał. Już teraz zaczynamy myśleć nad nowymi utworami, choć wciąż pochłania nas promocja „Water on Mars” – właśnie wydaliśmy trzeciego singla z płyty – utwór „But Everything”, który będzie można usłyszeć niebawem w radiostacjach. 24 października wychodzi nowa płyta Kiev Office „Statek Matka”, którą będziemy promować na koncertach, a zimą ukaże się płyta formacji Bubble Chamber w której obsługuję instrumenty elektroniczne, także praca wre, nie ma miejsca na chwilę nudy : )

 

Dzięki za rozmowę!


Zapraszamy serdecznie na koncert THE SHIPYARD do klubu Mjazzga na godz. 20:15!

 

 

Wywiad przeprowadzony 26 września 2014, ©

 

 

Wideo: The Shipyard - So Much To Win

 

 

Przeczytaj recenzje albumów:


 

The Shipyard – „Teleportacja” / „Święto Strachów”

The Shipyard – „We Will Sea”

The Shipyard – „Downtown”

 

 • Kiev Office – „Nordowi Môl”, Halo Kultura, 2020, (CD)

  Wychodzi na to, że nową dekadę XXI w. warto umuzykalnić sobie nowym albumem gdyńskiego Kiev Office. Nadmorscy rzemieślnicy gitarowych dźwięków zabierają nas w podróż zmienną jak notowania na giełdzie. Ten zespół chyba nigdy nie zaniżył poprzeczki. Nigdy nie nudziłem się słuchając ich płyt. Różnorodność, nostalgia, hałas, przestrzeń, udana produkcja... Oni zawsze wiedzieli jak podnosić na duchu. Z worka nieszablonowych rozwiązań brzmieniowych nawiązujących do klasyków gatunków... Co za wyświechtana formułka! Ten (kolejny) album jest zwyczajnie udany!

  czytaj więcej
 • Jogurtowa kooperacja

  Tym razem będzie o muzyce, sukcesach przeciekających przez palce, mediach, a także o obrazach i... „sejmowych ogórach”. Panie i panowie: Jarosław „Jogurt”/„Yoga” Polański pierwszy elbląski raper/traper na kiszonym kwasie!

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu MORS UG

  Dzisiaj o godz. 18 usłyszycie o „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w audycji Raport Literacki emitowanej w akademickim Radiu MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie) Uniwersytetu Gdańskiego. Wywiad z autorem książki przeprowadzi Jakub Ruźniak. Zapraszamy do słuchania przez sieć! Wyemitowano nagrania: Pies – „Kot” (TERAZ MY, Reszta Może Poczekać 2) oraz The Lollipops – „Long Way Home” (Muzyczna Warmia i Mazury).

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu Gdańsk, 2

  10 stycznia w audycji Kamila Wicika w Radiu Gdańsk 103,7 MHz zaprezentowano tym razem papierową wersję „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej”. Oprócz przedstawienia genezy książki i jej aktualizacji, poruszono tradycyjnie temat powiązań elbląskiej sceny muzycznej z trójmiejską. Zostaną także wyemitowane nagrania elbląskich i (ex-elbląsko-gdańskich) zespołów m.in. grupy Fumez z utworem „Trzewia”. Szczegóły emisji audycji niebawem. Nasłuchujcie Radia Gdańsk!

  czytaj więcej
 • Inter-Skomens

  Zespół działał w latach siedemdziesiątych w Technikum Mechanicznym przy ul. J.A. Komeńskiego. W skład zespołu wchodzili: Władysław Kobylewski – gitara, Piotr Hajdukonis – gitara basowa, Leszek „Słoma” Lamkiewicz – śpiew, perkusja. W zespole udzielali się także m.in. Zenek Petrykowski – śpiew i Krzysztof Dudzicki – perkusja. Z zespołem przyjaźnili się Wojciech Górny i Wanda Kwietniewska. Grupa wykonywała muzykę rock i hard rockową oraz utwory z repertuaru m.in. Jimiego Hendrixa, The Shadows i Czesława Niemena. Zespół koncertował m.in. na szkolnych imprezach oraz przeglądach artystycznych w Elblągu i okolicach.

  czytaj więcej